Afyon Kocatepe Üniversitesi Burs Başvuruları Sistemi
 

BURS BAŞVURULARI ŞARTLARI

 

Üniversitemize yeni kayıt yaptıran öğrenciler için 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılında 22 öğrenciye (14 Kız+8 Erkek) barınma bursu kontenjanı açılacaktır. 14 kız öğrencinin 4’ü, 8 erkek öğrencinin 2’si tam burs (barınma + yemek) şeklinde olup diğer kontenjanlar sadece barınma bursudur. Bu yıl burstan faydalanmak isteyen öğrencilerin aşağıdaki “ÜniYurt Bursu Başvuru Sayfasına Git” bağlantısını tıklayarak gerekli bilgileri doldurması gerekmektedir. Başvurular tamamlandıktan sonra verilen bilgiler doğrultusunda sıralama yapılacak ve başvurusu kabul edilen öğrencilere burs (Üniyurt yurt binasında konaklama) sağlanacak olup,kazananlar üniversitemiz web sayfasında ilan edilecektir. Üniyurt Öğrenci Yurtları ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen öğrenciler 0272 228 1444 no’lu telefonla iletişime geçebilirler.

 

 

 

 

Burs başvuru sonuçları açıklanmadan önce veya sonra ÜniYurt ile senet imzalayan öğrenciler ÜniYurt Barınma Bursu hakkından faydalanmazlar.

 

(ÜniYurt Bursu sadece Afyonkarahisar il merkezindeki okullarda okuyan öğrenciler için geçerlidir!)

 

1.sınıflar için başvurular 22 Ağustos - 09 Eylül 2022 tarihleri arasındadır!
Kontenjan olması durumunda ara sınıflar için başvuru tarihleri daha sonra ilan edilecektir.

2022-2023 Eğitim-Öğretim yılında Üniversitemiz öğrencilerine öğle yemeği bursu verilecektir. Burstan faydalanmak isteyen öğrencilerin aşağıdaki “Yemek Bursu Başvuru Sayfasına Git” bağlantısını tıklayarak istenen bilgileri girmesi gerekmektedir. Başvurular tamamlandıktan sonra verilen bilgiler doğrultusunda puanlama yapılarak uygun görülen öğrencilere burs verilecektir. Burs sonuçları üniversitemiz web sayfasında 27 Ekim 2022 tarihinde ilan edilecektir. Asil olarak kazanan öğrencilerin 27-28 Ekim 2022 tarihlerinde Kiosk cihazlarından veya https://sanalpos.aku.edu.tr adresi üzerinden  rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir. Online yemek burs başvurusu 05-14 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

(Enstitü öğrencilerimiz, TÖMER ve Pedagojik Formasyon öğrencilerimiz ile Yabancı Uyruklu Öğrenci Başvuru Sistemi ile üniversitemize kayıt yaptıran öğrencilerimiz bu burstan faydalanamaz).


 

 
1. sınıflar ve Ara sınıflar (Ek Kontenjan ile gelenler de dahil) başvuru tarihleri 05-14 Ekim 2022 tarihleri arasındadır!

 

Copyright © 2012 AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı