Afyon Kocatepe Üniversitesi Burs Başvuruları Sistemi
 

BURS BAŞVURULARI ŞARTLARI

 

Üniversitemiz ara sınıf öğrencileri için 2021 yılında toplam 5 öğrenciye 3 kız + 2 erkek olmak üzere barınma bursu kontenjanı sağlanacaktır. Kontenjanlar sadece barınma bursunu içerip öğrenciler yemek bedelini kendileri karşılayacaktır. Barınma bursundan faydalanmak isteyen öğrencilerin aşağıdaki "ÜniYurt Bursu Başvuru Giriş Sayfasına Git" bağlantısını tıklayıp, istenilen bilgilerin doğru olarak girmesi gerekmektedir. Başvurular tamamlandıktan sonra verilen bilgiler doğrultusunda puanlandırma ve sıralamalar yapılacak ve uygun görülen öğrencilere burs (üniyurt yurt binasında konaklama) sağlanacaktır. Daha sonra yine bu site üzerinden kazananlar ilan edilecektir. Üniyurt Öğrenci Yurtları ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen öğrenciler 0272 228 1444 no’lu telofonla iletişime geçebilirler.

 

 

 

Burs başvuru sonuçları açıklanmadan önce veya sonra ÜniYurt ile senet imzalayan öğrenciler ÜniYurt Barınma Bursu hakkından faydalanmazlar.

 

(ÜniYurt Bursu sadece merkezdeki okullarda okuyan öğrenciler için geçerlidir!)

 

Ara sınıflar için başvurular 15 - 21 Ekim 2021 tarihleri arasındadır!

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında 78 kişilik KYK Bursu kontenjanı bulunmaktadır.

Burs Kredi Yönetmeliğinin 9.Maddesi uyarınca Burs Verilmeyecek öğrenciler aşağıda belirtilmiştir:

1* Kurumdan öğrenim kredisi veya burs almış öğrenciler,
2* 5102 Sayılı Kanunun 2.maddesi kapsamında yer alan kamu kurum ve kuruşlarından burs almakta olan öğrenciler,
3* Yetim maaşı ve nafaka alanlar dışında, asgari ücret düzeyinde aylık veya ücretle sürekli bir işte çalışan veya gelire sahip olan öğrenciler,
4* Burs isteğinde bulunduğu tarihte, okula giriş tarihi itibariyle bir öğretim yılı kaybı olan öğrenciler,
5* Yabancı uyruklu öğrenciler,
6* Polis akademisi öğrencileri ile askeri okul öğrencileri,
7* Ek süre öğrenim gören öğrenciler,
8* Bu yönetmelik hükümlerine göre burs almaya yeterli bulunmayan öğrenciler.

Başvuru Tarihleri 17 Ekim 2019 - 21 Ekim 2019 13:30 Arasındadır!

Üniversitemiz bu yıl 450 öğrencimize yemek bursu sağlayacaktır. Eğer bu burstan faydalanmak istiyorsanız aşağıdaki "Yemek Bursu Başvuru Giriş Sayfasına Git" butonuna tıklayıp gerekli bilgilerinizi doğru olarak giriniz. Başvurular tamamlandıktan sonra verilen bilgiler doğrultusunda puanlandırma ve sıralamalar yapılacak ve uygun görülen öğrencilere burslar sağlanacaktır. Daha sonra yine bu site üzerinden kazananlar ilan edilecektir.

 

 

1. sınıflar ve Ara sınıflar (Ek Kontenjan ile gelenler de dahil) başvuru tarihleri 01-07 Ekim 2019 tarihleri arasındadır!

 

Copyright © 2012 AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı